Porcelana z Ćmielowa i Chodzieży w nowej odsłonie Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 10 lutego 2014 10:39

Porcelana z Ćmielowa i Chodzieży - Premiera MIX&MATCH Cosmopolitan na targach we Frankfurcie

Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. przygotowały premierę kolekcji Cosmopolitan autorstwa Marka Cecuły, opartej o koncept Mix & Match, którą zaprezentują podczas targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem od 7 do 11 lutego. To rewolucyjne podejście do projektowania porcelany z wykorzystaniem najnowszych światowych trendów w tej dziedzinie.

Targi Ambiente we Frankfurcie nad Menem to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie. Prezentują najnowsze produkty i rozwiązania z zakresu wyposażenia wnętrz i ogrodów, a także artykułów gospodarstwa domowego i upominków. Targi podzielone są tematycznie: DINING - dekoracje i nakrycia stołowe, GIVING - prezenty i upominki, LIVING - wyposażenie mieszkań i domów. Podczas poprzednich edycji ponad 4500 wystawców zaprezentowało swoje produkty 150 tysiącom odwiedzających z całego świata.

Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. zaprezentują nowy koncept MIX&MATCH Cosmopolitan podczas Targów Ambiente 7-11 lutego (godz. 9.00-18.00) w strefie DINING, hala 6.2, stoisko A48 * B51.

- Na tegoroczną edycję targów Ambiente przygotowaliśmy premierę systemu MIX&MATCH z kolekcji Cosmopolitan pod naszą nową marką Ćmielów Design Studio. To premiera wyjątkowa, bo chcemy nią zakomunikować zmiany, jakie zaszły w naszej firmie. Pielęgnując wyjątkową tradycję naszej ręcznie zdobionej porcelany, otwieramy się na zupełnie nowe trendy w projektowaniu. Wrażliwość na zmieniające się potrzeby klienta (user experience) oraz nowe trendy w przygotowywaniu i serwowaniu jedzenia to kierunki w projektowaniu, które będziemy wykorzystywać w strategii, by budować konkurencyjność naszej marki. Po połączeniu w jeden organizm, Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. stały się największą w Europie fabryką porcelany cienkościennej. To dla nas satysfakcja, ale też ogromne wyzwanie. W przypadku tak dużej produkcji kluczowe znaczenie ma eksport i zdobywanie światowych rynków. Naszym priorytetem na najbliższe lata w działaniach handlowych jest wzrost ekspansji na rynkach w Europie, Afryce i Ameryce. Targi Ambiente to dla nas możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych, owocujących często długofalową współpracą - mówi Inga Kamińska Prezes Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

       

IDEA
MIX & MATCH (pol. mieszaj i łącz) jest ideą wyrażającą nową rolę porcelany w aranżacji stołu. Trendy wskazują, że "porcelana ma się dobrze" - jest doceniana zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i wyborze serwisu na specjalne okazje. Chcemy na co dzień jeść w estetycznym otoczeniu, a posiłki serwować w nowoczesnej i funkcjonalnej zastawie. Zmieniły się jednak radykalnie zwyczaje związane z kompletowaniem porcelany. Brakuje nam często miejsca na przechowywanie wieloelementowych serwisów, dlatego chętnie sięgamy po proste sety naczyń, które sprawdzą się zarówno podczas szybkiego śniadania, jak i uroczystej kolacji. Ważny jest świeży wzór, detal na detal na porcelanie, który "zbuduje nastrój" spotkania przy stole. Nie lubimy nudy, a tworzenie własnej porcelanowej kompozycji to rodzaj zabawy. Temu służy właśnie koncepcja MIX&MATCH, która daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę. To kontynuacja idei samodzielnego komponowania dań z karty, teraz przełożona jeszcze dalej - na indywidualne komponowanie zastawy stołowej. MIX&MATCH to koncept Marka Cecuły - ceramika, projektanta i dyrektora artystycznego Ćmielów Design Studio - nowej marki w portfolio Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

- Design wprowadził anarchiczny ład w naszym życiu, dający nowy pogląd na elementy codziennego użytku i na ich estetykę. Współczesne społeczeństwo otwarte jest coraz bardziej na nowe możliwości w formowaniu swego wizerunku, otoczenia i domu. Właśnie tu, na jadalnym stole, gdzie przez tak długo dyktowana była zasada jednolitego wyglądu naczyń, pojawiają się możliwości zaprezentowania swego indywidualnego stylu poprzez kreowanie własnej zestawy stołowej spośród specjalnie zaprojektowanych do tego wzorów.Wprowadzamy system MIX& MATCH z kolekcją Cosmopolitan, który będzie rozwijany, tworząc nowe kolekcje porcelany stołowej, rozszerzając ich możliwości estetyczne i użytkowe - mówi Marek Cecuła.

MIX & MATCH seria Cosmopolitan

MIX & MATCH Cosmopolitan - kolekcja wysokiej jakości porcelanowych talerzy ze specjalnie zaprojektowanymi, nowoczesnymi dekoracjami do samodzielnej aranżacji i tworzenia wyjątkowych kompozycji na stole. To system interaktywnej zastawy, stworzony z myślą o tym, by zapewnić niecodzienną oprawę codziennym posiłkom. Oparty o zasadę harmonijnego eklektyzmu, nada każdemu stołowi intrygujący, odrębny charakter. Dostępne elementy zastawy współgrają ze sobą, tworząc nieograniczoną liczbę kompozycji, dostosowanych do wnętrza i niepowtarzalnej atmosfery spotkania.Będzie można również skorzystać z gotowych, intrygujących kompozycji porcelany. Seria MIX& MATCH Cosmopolitan dostosowana jest do nowych potrzeb indywidualnych klientów i gastronomii.

Informacje o firmie:

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież" S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Powstała w wyniku połączenia dwóch spółek - Zakładów Porcelany „Ćmielów" Sp. z o.o. i Porcelany „Chodzież" S.A. To połączenie bogatej historii i niepowtarzalnego designu dwóch najstarszych fabryk porcelany. Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. tworzy unikatowe przedmioty, dbając przy ich wykonaniu o najmniejszy detal, kładąc nacisk na kunszt ręcznego wykonania i zdobienia. Kolekcje „Ćmielowa" to powrót do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, tradycyjnej zastawy stołowej kolekcjonerskich fasonów w nowym ekskluzywnym wydaniu. Polskie Fabryki Porcelany są właścicielem trzech marek: „Ćmielowa", „Chodzieży" i Ćmielów Design Studio. Klasyczny i tradycyjny „Ćmielów", słynie z historycznych kolekcji, które trafiają do monarchów i głów państw na całym świecie, elegancka i funkcjonalna „Chodzież" oraz zupełnie nowy „Ćmielów Design Studio", wytyczają linię współczesnej porcelany. Wszystkie trzy marki łączy najwyższa jakość oferowanych produktów. Ćmielów Design Studio implikuje natomiast nowe, twórcze podejście do porcelany, czerpanie z doświadczenia i potencjału utalentowanych projektantów z całego świata.

http://www.porcelana-cmielow.pl/cmielow.php

Ćmielów Design Studio - to innowacyjna pracownia wzornicza oficjalnie otwarta we wrześniu 2013r. jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów" i „Chodzież". Dyrektorem artystycznym pracowni projektowej jest Marek Cecuła - ceniony na świecie artysta ceramik i projektant. To pierwsze tego typu studio w Europie - twórcza przestrzeń otwarta na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych. Tutaj artyści i designerzy z całego świata będą mogli tworzy własne kolekcje, mające szansę dołączenia do oferty Polskich Fabryk Porcelany. Celem nowej pracowni jest utworzenie innowacyjnego modelu współpracy pomiędzy projektantami, artystami a przemysłem, z myślą o powstaniu nowej porcelany dla klientów poszukujących dobrego, współczesnego wzornictwa. Dzięki wykorzystaniu kilkuwiekowego doświadczenia w produkcji najlepszej polskiej porcelany w połączeniu ze współczesnym designem ma szansę powsta oferta, która będzie konkurowa na europejskich i światowych rynkach. ĆDS jest jasnym sygnałem, że obecna porcelana „Ćmielowa" i „Chodzieży" zdecydowanie wykracza poza tradycyjne wzornictwo, kojarzone z nostalgiczną porcelaną przodków, używaną wyłącznie „na szczególne okazje". Studio jest dziś miejscem eksperymentów w zakresie produkcji i projektowania współczesnej porcelany – zostały tu już opracowane pierwsze projekty i wzory. Efektem są dwie kolekcje z nowej linii ĆDS: New Atelier i Touch of Blue, wyróżnione w tegorocznym plebiscycie „Must Have", organizowanym przez Łódź Design Festival. Obie serie naczyń będą dostępne w ofercie PFP jeszcze w tym roku. Ideą Studia jest też zainicjowanie ruchu „sztuka dla przemysłu", czyli uświadamianie, jak ważną rolę odgrywają designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego. W ĆDS odbywa się będzie stała rezydencja artystyczna oraz coroczne seminaria z dziedziny wzornictwa ceramicznego, w których uczestniczyć będą projektanci z całego świata.

http://www.porcelana-cmielow.pl/cds.php

 

/źródło - /

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2014 17:36