A może by tak na Święta do Włoch? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 20 grudnia 2013 12:14

A może by tak na Święta do Włoch?

Być może powoływanie się na cechy narodowe nie jest na pozór zbyt naukowym źródłem jednak, gdy zestawimy cechy narodowe z klimatem jaki panuje w danym kraju można dostrzec wiele powiązań. Tak jest np. przypadku Italii. Już na samą myśl ciśnie się dołączenie określenia „słonecznej" przed nazwę kraju.

Mówi się, że Włosi są najszczęśliwszym narodem świata. Są wiecznie uśmiechnięci, zrelaksowani, nie przejmują się drobiazgami, lecz chwytają i celebrują każdą chwilę. Patrząc na malowniczą Toskanie pełną nietuzinkowych uliczek, gdzie życie toczy się w spowolnionym tempie lub piękny Rzym, przesiąknięty historią- nie dziwi, że osoby, które na co dzień mogą obcować z tak pięknymi przestrzeniami uchodzą za najszczęśliwszych na świecie! Włosi są bardzo energetycznym narodem co zapewne jest zasługą słońca, którym ze względu na klimat mogą się cieszyc dłużej niż Polacy. Wysokie temperatury powietrza zachęcają do przebywania na zewnątrz oraz wychodzenia z domów. Można powiedzieć, że jest to naród, który potrafi korzystać z życia oraz utrzymywać odpowiedni balans pomiędzy pracą, a czasem wolnym.
We Włoszech wszystko jest sztuką! Nawet prozaiczne czynności, takie jak jedzenie to uczta dla zmysłów. Posiłki dla Włochów to coś więcej niż zaspokajanie głodu. To cudowne chwile spędzone z rodziną i bliskimi. Kuchnia jest tutaj bardzo ważna, a bogactwo smaków na pewno zachwyci każdego. Potrawy włoskie to nie tylko pizza, spaghetti i lazania: to również przepyszne desery tj. tiramisu, lody oraz przepyszna i aromatyczna kawa. Bogactwo ziół i aromatów będzie zapewne miłą alternatywą dla schabowego z kapustą i ziemniakami.
Z pewnością patrząc teraz za okno chciałbyś znaleźć się we Włoszech, poczuć ciepło promieni słonecznych padających na twarz, poczuć zapach włoskiej pizzy, spoglądając przy tym na malownicze kamienne uliczki Italii. Propozycja jest niezmiernie kusząca jednak w głowie pewnie budzi się wiele obaw odnośnie organizacji wyjazdu, jego zaplanowania, znalezienia hotelu, restauracji... Jednak jest to prostsze niż Ci się wydaje! Z pomocą wyrwania się z szaro-burego krajobrazu przychodzi portal www.amo-italia.com . Osoby tworzące portal pomogą Ci zaplanować podróż do Włoch. Znajdziemy tam aktualne newsy, opisy miejsc, które trzeba zobaczyć, w tym też tych nieznanych, a także relacje z podróży oraz wyszukiwarkę lotów i hoteli. Mocną stroną Amo-italia jest to, że jego dziennikarze naprawdę tam byli i na własnej skórze poczuli magię Włoch. Na stronie znajdziesz wiele porad dzięki, którym zobaczysz wiele nie wydając majątku.
Na blogu Amo-Italia poznasz sekrety Italii. Z pewnością zainspiruje Cię to do tego, aby sięgnąć po swoje marzenia. A na funpage'u znajdziesz wiele ciekawostek, które pozwolą Ci lepiej poznać Włochy i ułatwią naukę czerpania z życia pełnymi garściami tak jak robią to włosi.
Nie czekaj! Niech Twoja przygoda zacznie się od teraz! Poczuj się szczęśliwy, bo nic nie stoi na przeszkodzie do tego, by być radosnym, pełnym energii i cieszyć się porannym włoskim cappucino w małej kawiarence, wśród inspirująco pięknego krajobrazu. A więc carpe diem!

 

/źródło - Kotajny PR/

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 15:52