Obrusy i bieżniki - stół otulony splotami Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
środa, 06 listopada 2013 18:10

Stół otulony splotami – obrusy i bieżniki od firmy HAFT S.A.

Dekoracja stołu to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrza, zarówno podczas większych uroczystości, jak i przy spotkaniach na popołudniową kawę. Warto wybrać zatem obrus, który podkreśli dobry styl pani domu oraz sprawi, że salon czy jadalnia nabiorą szykownego charakteru. Przełamując dotychczasową modę na ciężkie, zakrywające stół nakrycia, warto wnieść odrobinę świeżości i wybrać z kolekcji HAFT S.A. jeden z żakardowych obrusów i bieżników przypominających misterną, szydełkową robotę.

Szydełkowanie, uwielbiane nie tylko przez nasze prababcie, niezmiennie jest wyznacznikiem domowego ciepła. Obrusy żakardowe i bieżniki na siatce od firmy HAFT S.A., przypominające zwiewnym stylem szydełkowe rękodzieło, nadadzą wnętrzu lekkości, a także podkreślą naturalne piękno mebli.

Klasyczny wdzięk delikatnej tkaniny

Na szczególną uwagę zasługują dwa oryginalne obrusy z oferty firmy HAFT S.A. Model o sygnaturze 215820/100y w wymiarze 100x150 cm jest odzwierciedleniem odwiecznej klasyki wystroju i dobrego smaku. Motyw kwiatowy, który wykorzystano w zdobieniach zarówno w centralnej części materiału, jak i w dolnej krawędzi obrusa, pozwala na swoisty powrót do przeszłości. Okazałe kielichy róż widoczne na pierwszy rzut oka, przywodzą na myśl wieczory spędzone w babcinym domu. Wykończeniem obrusa są delikatne frędzle, które nadają mu wdzięku i lekkości. Model ten z pewnością sprawi, że każde wnętrze nabierze przytulnego charakteru. Dzięki połączeniu klasyki z odrobiną nowoczesności, sprawdzi się tak samo dobrze w domowym zaciszu i na wielkich salonach. Jeśli w wystroju wnętrza króluje minimalizm to warto zwrócić uwagę na obrus z oferty firmy HAFT S.A. o sygnaturze 215760/100y i wymiarze 100x150 cm (fot. z lewej). Wzrok przykuwa połączenie dwóch faktur, gęsto tkanego materiału zdobiącego dolną krawędź obrusa oraz rzadszej siatki, która dominuje w jego centralnej części. Takie rozwiązanie nadaje całości bardziej nowoczesnego charakteru a oszczędna kompozycja pozwala na dopasowanie obrusa do każdego stylowego wnętrza. Możemy ozdobić nim stół zarówno przy okazji uroczystej kolacji, jak i zasiadać przy nim z codzienną filiżanką herbaty. Modele w obydwu sygnaturach dostępna są w trzech kolorach: bieli, kremie oraz naturalnego lnu. Nieszablonowość modelu 215820/100y oraz 215760/100y sprawia, że prezentują się one niezwykle stylowo, a dzięki klasyce wykończenia wpiszą się w charakter dowolnego pokoju czy jadalni.

Mały formą – wielki treścią

W wystroju wnętrz niezwykle interesująco wygląda połączenie kontrastowych barw. Takie rozwiązanie będzie ciekawą propozycją również w dekoracji stołu. Do takiego zabiegu aranżacyjnego idealnie nadadzą się, występujące w kolorze bieli, kremu oraz naturalnego lnu, bieżniki żakardowe z oferty firmy HAFT S.A., które stworzą nieszablonowy duet z obrusem o ciemnych barwach. Bieżnik na siatce o symbolu 215800/55y dostępny w rozmiarze 55x130 cm, wniesie do pomieszczenia nutkę romantyzmu. Symetrycznie rozmieszczone aplikacje w kształcie pąków róż, otaczające bieżnik niczym rama, nadają tkaninie wyjątkowego wyrazu. Ten sam kwiatowy motyw możemy zauważyć również w jego centralnej części.
Równie stylową propozycją jest model bieżnika HAFT S.A. o sygnaturze 215810/50y i wymiarze 55x130cm (fot. z prawej). Utkane z pietyzmem roślinne ornamenty zdobią bieżnik na całej długości. Ozdoby okalają drobne oczka efektownej siatki, co nadaje lekkości całej kompozycji. Orientalny charakter tego wzoru podkreśli urodę każdego stołu i nada mu unikalnego wyrazu.

Bogata oferta żakardowych obrusów i bieżników od firmy HAFT S.A. to przemyślane połączenie nowoczesnej lekkości i minimalizmu z ponadczasową elegancją i klasyką. Wybierając do ozdoby stołu szykowny obrus żakardowy lub bieżnik, zaakcentujemy rolę wspólnych posiłków w życiu rodziny, a także nadamy finezji aranżacji całego pomieszczenia.

Producent: Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A.
ul. Złota 40
62-800 Kalisz

Pełna ofertę znajdziecie pod adresem:
www.haft.com.pl


Fabryka Firanek i Koronek HAFT S.A. to niekwestionowany lider na rynku firanek oraz jedyny na skalę przemysłową producent wyrobów haftowanych w Polsce. Firma prowadzi swoją działalność produkcyjną w oparciu o dwie niezależne technologie: technologię dziewiarską i technologię hafciarską. HAFT S.A. dostarcza na rynek firany i lambrekiny metrażowe w tym: żakardowe oraz haftowane, konfekcje stołową: obrusy, bieżniki i serwetki żakardowe, tkaninowe, plamoodporne oraz gipiurowe, konfekcje okienną: firanki tkaninowe oraz żakardowe w postaci m.in.: kompletów okiennych, paneli okiennych, firanek makaronowych (typu spaghetti), firanek siatkowych oraz firanek klasycznych, wyroby haftowane wykorzystywane do produkcji konfekcji damskiej i dziecięcej oraz maryjnej m.in.: tkaniny haftowane, tkaniny gipiurowe, koronki haftowane i gipiurowe, kołnierzyki, wykrojniki, emblematy, aplikacje itp,, flagi narodowe oraz maryjne. Lista wyrobów Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. nigdy nie jest zamknięta, bowiem młoda, wykwalifikowana i ambitna kadra, z doświadczonym Zarządem na czele, wie jak działać w warunkach gospodarki rynkowej, wyczuwa koniunkturę i modę, nie obawia się kreowania nowych trendów i kształtowania dobrego gustu.

 

/źródło - Gut PR/

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 14:43