E-booki z okazji Halloween Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 31 października 2013 19:10

E-booki z okazji Halloween - inicjatywa polskich autorów podbija Internet


27 autorów i 27 opowiadań. Ponad 15 tysięcy pobrań poprzednich dwóch części czarodziejskiego zbioru tekstów. Unikalny projekt self-publishingowy szturmem zdobywa e-czytelników. Akcja z udziałem Virtualo i pisarzy dedykowana Halloween umożliwia bezpłatne obcowanie z literaturą.

Pierwsza część „31.10. Halloween po polsku" została wydana w 2011 roku i od razu zyskała sobie kilkutysięczne grono fanów. Opowiadania napisane zostały przez kilkudziesięciu autorów, którzy postanowili stworzyć unikalną wartość. Halloween 31.10 jest projektem mającym na celu z jednej strony aktywizację środowiska autorów, z drugiej strony umożliwienie nawiązania bezpośredniego kontaktu z naszymi czytelnikami. Nie jest działaniem komercyjnym, lecz formą zabawy, mającej przynieść radość i rozrywkę wszystkim uczestniczącym w niej stronom - mówi Kinga Ohendowska, pomysłodawczyni i organizatorka całej akcji.
Zbiór opowiadań zyskał tak dużo czytelników z uwagi na swoją unikalną treść i wysoki poziom napisanych tekstów. Dodatkowo grupa autorów jest świetnie zorientowana w realiach Internetu i potrafi doskonale promować swój projekt. Jest to kwintesencja selfpublishingu - mówi Małgorzata Błaszczyk z Virtualo, które jest partnerem akcji. Self-publishing czyli publikowanie ebooków bez udziału wydawnictwa nadal jest zjawiskiem relatywnie nowym w Polsce, które podbiło Stany Zjednoczone i Europę Zachodnią, jak również kraje azjatyckie. W Virtualo opcja opublikowania e-booków na własną rękę dostępna jest od 2011 roku. Skorzystało z niej do tej pory 800 autorów, którzy wydali prawie 1000 książek. Najlepsi zaczynają powoli to już odczuwać finansowo, zarabiając na wydanych tytułach.
Projekt 31.10 jest inspiracją również dla innych projektów oraz dla indywidualnych autorów. Okazuje się, że można w tej nowej dziedzinie odnieść niemały sukces. W dobie spadku czytelnictwa wydawcy cieszą się, gdy sprzedadzą 5 tysięczny nakład książki. A tymczasem Halloween 31.10 pobrano już 16 500 razy. W ciągu ostatniego roku, na rynku pojawiło się wiele wspaniałych e-antologii opowiadań i cieszymy się niezmiernie, że mieliśmy swój udział w tej przemianie, która dokonała się nie tylko w umysłach czytelników, ale również w samym podejściu autorów. Książka drugiej kategorii, zwana e-bookiem, stała się równoprawną publikacją i zyskuje sobie coraz szersze rzesze zwolenników. Stało się tak głównie ze względu na niższe ceny, sprawną dystrybucję i stale zwiększającą się dostępność czytników elektronicznych -mówi Kinga Ohendowska.
Antologia opowiadań o halloween nie powstaje w zwyczajny sposób. Jak zwykle, żaden z autorów nie wiedział, o czym pisze reszta twórców. To ćwiczenie, związane nie tylko z umiejętnością pracy w grupie, ale również z innym niż czysto literacki rodzajem wyobraźni. Niezwykle trudno jest bowiem stworzyć spójną całość z indywidualnych kontrybucji, pełnych indywidualnego ognia, różniących się postrzeganiem świata, podejściem, a nawet zrozumieniem tematu. Ale przecież nie miało być łatwo, tylko kreatywnie, pasjonująco i co najważniejsze – oczywiście magicznie.
W ramach projektu czytelnicy mogą pobrać za darmo na Virtualo.pl zbór opowiadań 31.10 Księga Cieni - bez DRM, bez ograniczeń, na wszystkie czytniki i urządzenia.
Wszystkie infomacje dotyczące akcji są dostępne na: http://3110.pl
Facebook: https://www.facebook.com/halloween.po.polsku 
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=aXRySf77o84
E-booki Halloween 31.10:  http://virtualo.pl/?q=31.10 
Autorzy opowiadań zbioru 31.10 Księga Cieni :
Kinga Ochendowska – "Księga Cieni", Paweł Mateja – "Wielkie potwory mistrza Gottentota", Paweł "DarkAraghel" Rejdak – "Łowcy", Grzegorz Gajek – "Ode złego", Marek Rosowski – "Mgła", Marcin Podlewski – "Serce i wahadło", Anna Klejzerowicz – "Książka ze szkła", Marek Ścieszek – "Będzina", T. J Krzywik – "Groza zza muru", Anna Rybkowska – "Mistrz lalek", Maciej Kaźmierczak – "Jedność", Magdalena Witkiewicz – "Czarownice", Ewa Bauer – "Narodziny Bogini", Kornelia Romanowska – "Broń mnie od pokuty", Robert Rusik – "Po drugiej stronie księgi", Maciej Lewandowski – "Siedlisko", Tomasz Czarny – "Potrzeby", Szymon Adamus – "Spójrz w moje oczy", Krzysztof Dąbrowski – "I co ja robię tu", Chepcher Jones – "Ta księga", Marek Grzywacz – "Pierwsza strona", Karolina Wilczyńska – "Tam chciałbym się zestarzeć", Andrzej F. Paczkowski – "Oko czarownicy", Michał Stonawski – "Cienie", Kamil Czepiel – "O tym jak ciemność straciła kobietę", Antonina Kostrzewa – "Powroty", Krzysztof Maciejewski – "Ścieżka bez nazwy"


Virtualo należy do grupy EMPIK i specjalizuje się w dystrybucji e-booków do witryn partnerskich poprzez autorskie rozwiązania technologiczne dla e-commerce oraz konwersji plików do formatów cyfrowych. Firma posiada bogatą ofertę e-contentu, którą dostarcza do czołowych e-księgarni jak m.in. empik.com, Merlin.pl, Gandalf.com.pl, Legimi.com, Traffic-club.pl, eClicto.pl oraz prężnie działającej księgarni własnej Virtualo.pl.


/źródło - InnovationPR/

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 18:57