Dziecko z kluczem na szyi ? Wykluczone !
Wpisany przez S.Z.   
sobota, 12 października 2013 09:25

Dziecko z kluczem na szyi? Wykluczone!

Na pewno każdy z nas słyszał o sytuacji, kiedy maluch zgubił klucz i nie mógł dostać się do domu, a dodatkowym kłopotem była konieczność wymiany zamka bądź wkładki. Czy można zapobiec takiej sytuacji? Radzi Michał Truszkowski – ekspert z firmy ABUS, specjalizującej się w dziedzinie zabezpieczeń.

„Często wszyscy członkowie rodziny wspólnie opuszczają dom. Rodzice spieszą się do pracy, a dzieci do szkoły. Czasami zdarza się tak, że to najmłodsi domownicy jako pierwsi wracają do domu. Aby zapewnić im maksimum bezpieczeństwa i komfortu, warto zastosować w naszym domu rozwiązanie, które nie tylko usprawni wejście do wewnątrz, ale też będzie stanowić barierę nie do przejścia dla nieproszonych gości. W ofercie firmy ABUS, specjalizującej się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu profesjonalnych zabezpieczeń, dostępna jest elektroniczna wkładka CodeLoxx Standard z gałką numeryczną. Umożliwia ona otwieranie zamka bez tradycyjnego klucza, a jedynie poprzez wprowadzenie 4-, 5- lub 6-cyfrowego kodu. Oznacza to, że nasze dziecko nie musi mieć przy sobie klucza do domu i w ten sposób nie jest narażone na jego zgubienie bądź kradzież. Dużym udogodnieniem jest zamontowana w gałce sygnalizacja wizualna. Wprowadzenie prawidłowej kombinacji cyfr powoduje zapalenie się zielonej diody, przez co następuje odblokowanie zamka. Warto także podkreślić, że wkładkę CodeLoxx Standard można samodzielnie zaprogramować i dowolnie zmieniać kod uprawniający do wejścia. To udogodnienie powoduje, że ustalenie kombinacji cyfr możemy swobodnie dobierać tak, aby była ona łatwa do zapamiętania dla naszych pociech. Warto zaznaczyć, że w przypadku, kiedy dziecko zapomni kodu, wystarczy by wykonało telefon do któregoś z rodziców i może bezproblemowo wejść do domu. Pamiętajmy, że w przypadku wkładki CodeLoxx standard firmy ABUS nie ma możliwości, by dziecko zgubiło klucz, gdyż go nie posiada, a drzwi domu przekroczy po ustawieniu gałką numeryczną wprowadzonego przez rodziców kodu."
Bezpieczeństwo dzieci to priorytet każdego rodzica. Warto pamiętać, że zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w domu zagwarantuje najmłodszym domownikom ochronę nie tylko przed nieproszonymi gośćmi, a także... dziecięcym roztargnieniem.

ABUS Polska Kraków Sp. z o.o.
ul. Wadowicka 8A
30-415 Kraków
tel. (+48) 12 640 15 60, 12 640 15 70
fax. (+48) 12 640 15 71, 12 640 15 61
www.abus-krakow.pl


Firma August Bremicker Söhne KG, w skrócie ABUS, została założona w 1924 roku. Na przestrzeni ostatnich 85 lat z producenta tradycyjnych kłódek przekształciła się w renomowaną markę w dziedzinie technologii zabezpieczeń. Ta niezależna grupa przedsiębiorstw, z siedzibą główną w Wetter (Zagłębie Ruhry), jest globalnie zorientowana i funkcjonuje w większości europejskich krajów jako lider rynkowy i trendsetter.

Firma ABUS Polska specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach z zakresu profesjonalnych zabezpieczeń mechanicznych, mechatronicznych i elektronicznych. ABUS jest partnerem zarówno dla detalistów jak i dużych klientów. Rozwiązania ABUS wykorzystywane są również podczas realizacji niestandardowych projektów. Poprzez możliwość łączenia produktów mechanicznych, mechatronicznych i elektronicznych z kompleksowej oferty firmy ABUS, bezpieczeństwo odpowiadające indywidualnym wymaganiom klienta, może zostać w pełni zaspokojone.

 

/źródło - Gut PR/

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 19:27