Rehabilitacja i wypoczynek Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 07 października 2013 06:29

Rehabilitacja i wypoczynek – idealne dla Twojego stylu życia


Po powrocie z urlopu czujesz się zmęczony, a zamiast spodziewanego zapału do pracy odczuwasz jedynie rezygnację? Nie jesteś jedyny. Zaledwie 13% Polaków deklaruje, że wypoczynek faktycznie przynosi im spodziewane efekty (1).

W takiej sytuacji wiele osób szuka alternatywnych form spędzenia wakacji. Jedną z nich staje się relaks w sanatoriach i ośrodkach typu Medical SPA. Chwili wytchnienia od codziennego biegu szukają tam coraz młodsi ludzie.
Popularność sanatoriów z roku na rok wrasta. Jeszcze kilka lat temu wypoczynek połączony z zabiegami pomagającymi odzyskać formę był domeną osób starszych. Dzisiaj młodzi, ale bardzo zapracowani ludzie coraz częściej decydują się na wyjazd do hoteli uzdrowiskowych. Powodów obserwowanej tendencji jest kilka. Najważniejszym jest jednak dostrzeżenie, że urlop spędzony w sanatorium rzeczywiście regeneruje organizm, a potrzebę tej odnowy odczuwa coraz więcej młodych osób. Szukanie przez młode pokolenie możliwości wypoczynku, który wpłynie pozytywnie na ich zdrowie ma związek z ogromnym zaangażowaniem w pracę. Bezsenność, stres, zmęczenie to tylko niektóre skutki uboczne coraz szybszego stylu życia.
Drugim istotnym powodem wyboru uzdrowisk przez osoby młode są problemy zdrowotne. Z ostatniego Badania stanu zdrowia ludności Polski przeprowadzonego przez GUS wynika, że ok. 85 tys. osób w wieku 30-39 lat w badanym okresie cierpiało na reumatoidalne zapalenie stawów, a ponad 87 tys. dotkniętych było zapaleniem kości i stawów (2) . Jedną z najczęstszych dolegliwości pozostaje wciąż ból kręgosłupa, z którym zmagało się 842 tys. osób w tej grupie wiekowej (3). Okazuje się więc, że zarówno na zdrowie stawów, jak i kręgosłupa wpływ ma nie tylko ich zużycie w sposób naturalny, ale i prowadzony styl życia. Duże znaczenie ma nieprawidłowa waga ciała (nadwaga i otyłość), brak aktywności fizycznej, a także długotrwały stres.
W efektywnym wypoczynku najważniejsze jest nieuleganie presji otoczenia. Jeśli odczuwamy potrzebę regeneracji, a z wcześniejszych doświadczeń wiemy, że z pewnością nie dostarczy nam jej plaża i zwiedzanie, warto zdecydować się na alternatywną formę spędzenia urlopu. Leczenie uzdrowiskowe, które jest dobrym sposobem na zapewnienie sobie ulgi w bólu, może okazać się jednym z lepszych wyborów. Przykładowo kąpiele w wodzie siarczkowej, które oferuje sieć Medical SPA Malinowe Hotele pomagają przy takich schorzeniach jak choroby układu ruchu o charakterze zwyrodnieniowym, przewlekłe choroby zapalne, reumatoidalne zapalenie stawów o mniejszej aktywności, niektóre choroby skóry, wybrane choroby układu nerwowego czy zespoły bólowe. Malinowe Hotele w leczeniu oprócz balneologii wykorzystują także aerozoloterapię, masaże, kąpiele kosmetyczne, hydroterapię, fizykoterapię oraz kinezyterapię. Kompleksowa opieka nad pacjentem pomaga mu wrócić do codziennego życia w pełni zregenerowanym, z energią i zapałem do pracy.
Więcej na temat oferty zabiegów dostępnych w sieci Medical SPA Malinowe Hotele można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl


(1) http://gazetapraca.pl/gazetapra/1,90443,10190908,Dzien_po_urlopie__czyli_koszmar.html

(2) http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/ZO_stan_zdrowia_2009.pdf

(3) http://www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/ZO_stan_zdrowia_2009.pdf

 

/źródło - 38pr/

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 15:58