Ten dzień należy do mężczyzn - 30 września "Dzień Chłopaka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 20 września 2013 09:49

Ten dzień należy do mężczyzn

Już niedługo, bo 30 września będziemy obchodzić, zyskujący w ostatnich latach coraz bardziej na popularności, Dzień Chłopaka. Jak spędzić ten dzień? Mamy dla was klika niebanalnych propozycji.

Geneza Dnia Chłopaka w Polsce nie jest dokładnie znana. Może być wynikiem przyjmowania w naszym kraju zachodnich standardów, powszechnej komercjalizacji lub po prostu być formą rekompensaty dla mężczyzn za huczne marcowe święto kobiet.

Jak to wygląda na świecie
W innych krajach Dzień Chłopaka obchodzony jest w innym czasie, który w zależności od danego państwa może wypaść w każdym innym miesiącu roku – przykładowo na Malcie obchodzi się go w lutym, w Brazylii w lipcu, a w Indiach dopiero w listopadzie. Największą jednak tradycję i znaczenie to święto ma w kulturze japońskiej, gdzie od wieków chłopcom w tym dniu oddawano szacunek poprzez wywieszanie przed domem wykonanych z papieru karpi, symbolizujących męską siłę charakteru i zapowiadających sukces życiowy.

Jak to wygląda u nas
W naszym kraju największą popularność dzień ten zyskał wśród nastolatków, którzy najczęściej celebrują go w szkołach – z tej okazji często są też organizowane dyskoteki. W ciągu dnia dziewczęta obdarowują swoich kolegów specjalnie przygotowanymi kartkami czy drobnymi upominkami. Na przestrzeni ostatnich lat również rodzice celebrują ten dzień, obdarowując swoich synów prezentami czy zapewniając im inny rodzaj rozrywki, jak wyjście do kina czy na kręgle.

Zwyczaj ten zaczął rozprzestrzeniać się także wśród osób w innym wieku, które decydują się na obchody tego święta – w końcu jest to kolejna okazja do miłego spędzenia wolnego czasu, a także sprawienia radości bliskiej osobie. Zamiast kolejnego dnia spędzonego przed telewizorem, można wyjść do knajpy czy na spacer i pokazać mężczyźnie, jak bardzo jest ważny w życiu swoich bliskich. Jest to również dobry moment do sprawienia mu radości niezwykłym upominkiem. „W okresie poprzedzającym Dzień Chłopaka, zauważamy wśród naszych klientów zwiększoną aktywność związaną z zakupem prezentów przeznaczonych dla chłopców i mężczyzn. Najczęściej wybierane są przejażdżki sportowymi samochodami, gokartami, lot w aerotunelu lub na symulatorze. Wśród młodszych, największą popularnością cieszą się warsztaty z robotami. Prezenty w formie przeżyć mają tą przewagę nad tradycyjnymi, że pozostają w pamięci na dłużej." – mówi Ernestas Vasiliauskas, Prezes firmy Super Prezenty.

Więcej pomysłów na prezent dla chłopców i mężczyzn można znaleźć na stronie:

https://www.superprezenty.pl/pl/prezenty_dla_mezczyzn.aspx

W tym niezwykłym dniu przede wszystkim chodzi o pokazanie chłopcom i mężczyznom, że odgrywają ważną rolę w życiu rodziny, w kręgu znajomych i wszystkich innych kręgach społecznych.


Informacje o marce Super Prezenty

Firma Super Prezenty Sp. z. o.o. weszła na polski rynek w lutym 2012 roku. Jest częścią międzynarodowego koncernu Gera Dovana, mającego swoje filie na Litwie, Łotwie, Białorusi i w Rosji. Firma wychodząc naprzeciw preferencjom konsumentów, przeprowadziła rebranding logotypu, dostosowując go do polskiego rynku. Spółka posiada międzynarodowe doświadczenie w handlu detalicznym oraz e-commerce. W swojej ofercie posiada dziesiątki przeżyć, zarówno ekstremalnych, jak również odprężających czy edukacyjnych dla dzieci. Prowadzi sprzedaż internetową oraz stacjonarną w największych centrach handlowych w Warszawie: Janki, Targówek i Galeria Mokotów.
Strona internetowa: www.superprezenty.pl

Poprawiony: niedziela, 05 stycznia 2014 17:34