Wstydliwe choroby odbytu Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 27 sierpnia 2013 09:00

Wstydliwe choroby odbytu


Szacuje się, że co trzecia osoba po 30. roku życia sporadycznie lub często cierpi na hemoroidy . Choroby odbytu i odbytnicy to problem dwojakiego rodzaju – związany nie tylko ze zdrowiem, ale także z krępującą sytuacją związaną z koniecznością przyznania się do problemu i choroby. Wiele osób obawia się posądzenia o nieprawidłową higienę, tymczasem przyczyn chorób tych okolic jest znacznie więcej.

Dlatego warto zapoznać się zarówno z nimi, jak i objawami oraz możliwościami leczenia dolegliwości, które dotykają zarówno osoby starsze, jak i w młodym wieku.
Nieprawidłowe nawyki żywieniowe (np. mała ilość błonnika w pożywieniu i wypijanie zbyt małej ilości płynów), siedzący tryb życia czy genetycznie uwarunkowane osłabienie tkanki łącznej to tylko niektóre z przyczyn występowania chorób okolic odbytu. Dolegliwościom tym towarzyszy zazwyczaj duży dyskomfort związany z pieczeniem, swędzeniem, bólem, śladami krwi w stolcu, na papierze toaletowym oraz bieliźnie. Powszechnie znaną chorobą odbytu są hemoroidy, które nie stanowią jednak jedynego problemu natury proktologicznej, jaki może pojawić się w organizmie człowieka. Oprócz nich najczęściej występującymi dolegliwościami są: szczelina odbytu, zatoka włosowa, ropnie oraz przetoka okołoodbytnicza, a także nowotwór odbytu. Ignorowanie chorób odbytu może wiązać się z poważnymi powikłaniami oraz długoterminowymi konsekwencjami. Warto podjąć działania profilaktyczne, które zmniejszą ryzyko zachorowania. Ruch oraz unikanie siedzącego trybu życia, odpowiednia dieta bogata w błonnik oraz niedopuszczanie do nawykowych zaparć to najważniejsze z działań zapobiegawczych.
Przezwyciężenie wstydu i udanie się do lekarza, w tym przypadku proktologa, jest bardzo istotne jeśli chodzi o choroby okolic odbytu, które często okazują się przypadłościami poważnymi i niebezpiecznymi dla zdrowia. Wczesna diagnoza umożliwia bezinwazyjne leczenie, niewymagające zabiegów i operacji chirurgicznych. Jednym z preparatów polecanych przy tego rodzaju problemach jest Proktis-M, preparat zawierający kwas hialuronowy, który wspomaga regenerację błony śluzowej w kanale odbytu i odbytnicy. Dostępny zarówno w postaci czopków, jak i maści z wygodnym aplikatorem ułatwia samodzielne stosowanie. Preparat Proktis-M zaleca się w chorobie hemoroidalnej przy wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidach, w stanach zapalnych odbytu i odbytnicy, przy zapaleniach krypt, pęknięciach i szczelinach odbytu oraz przetokach okołoodbytniczych. Poleca się go także w przypadku, kiedy zabieg lub operacja były konieczne, a w ich efekcie powstały rany związane z uszkodzeniem błony śluzowej. Preparat przyspiesza ich zabliźnianie się, a także przywraca naturalny proces gojenia, odbudowuje błonę śluzową oraz łagodzi takie objawy jak: swędzenie, pieczenie, bóle.
Maść Proktis-M należy stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem, najlepiej po wypróżnieniu lub jeden czopek doodbytniczo dziennie, przez 10-20 dni. Produkt dostępny jest bez recepty w aptekach. Cena zarówno maści (30 g), jak i czopków (10 sztuk) to około 30 zł.


Dodatkowe informacje
Proktis-M to preparat zawierający kwas hialuronowy, który wspomaga regenerację błony śluzowej w kanale odbytu i odbytnicy: przyspiesza zabliźnianie się ran; przywraca naturalny proces gojenia; odbudowuje błonę śluzową; łagodzi takie objawy jak swędzenie, pieczenie, bóle w okolicy odbytu.
Proktis-M zalecany jest w chorobie hemoroidalnej przy wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidach, w pęknięciach i szczelinach odbytu, w stanach zapalnych odbytu i odbytnicy, w zapaleniach krypt, przetokach okołoodbytniczych oraz po zabiegach i operacjach chirurgicznych.
Proktis-M to preparat o innowacyjnym i bezpiecznym składzie dostępny zarówno w postaci czopków (10 sztuk w opakowaniu), jak i wygodnej w użyciu maści z aplikatorem (30 g). W ofercie znajduje się także aktywna pianka oczyszczająca do codziennej higieny okolicy odbytu po zabiegach chirurgicznych i w istniejących proktologicznych stanach chorobowych.

 

/źródło - 38pr/

Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 09:49