Choroba lokomocyjna, jak z nią skutecznie walczyć? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
czwartek, 18 lipca 2013 21:10

Jak skutecznie walczyć z objawami choroby lokomocyjnej?

Dwa tygodnie w Chorwacji brzmią jak marzenie. Jednak dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną perspektywa wielogodzinnej podróży samochodem może budzić lęk. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się objawów tej przykrej dolegliwości.

Choroba lokomocyjna jest wynikiem sprzecznych bodźców dostarczanych do mózgu. Podczas jazdy samochodem zmysł wzroku odbiera informacje o zmianie otoczenia, która przez mózg jest interpretowana jako ruch. Jednocześnie błędnik, czyli narząd równowagi nie odnotowuje zmian w położeniu ciała.

- Błędnik nie zauważa zmian w położeniu ciała, reaguje jednak na inne siły, które powstają podczas jazdy. Wyraźnie odczuwamy hamowanie, przyspieszanie czy podskakiwanie na nierównościach – tłumaczy mgr farmacji Agnieszka Urbaniak, z apteki internetowej Wapteka.pl, która oferuje klientom profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru leków. - Wzrok mówi „jedziemy", natomiast błędnik „stoi" w miejscu. Zawroty głowy w takiej sytuacji nie są zaskoczeniem.

Objawy

Pierwsze objawy choroby lokomocyjnej to brak apetytu, zmęczenie i kiepskie samopoczucie. Później dochodzą jeszcze zawroty i bóle głowy, nudności oraz wymioty. W skrajnym przypadkach mogą też wystąpić problemy ze złapaniem oddechu.

- Osoby u których jazda samochodem powoduje dyskomfort powinny przed podróżą wypocząć i zjeść tylko lekki posiłek. Powinny także powstrzymać się od napojów gazowanych – radzi ekspert z Wapteka.pl.

Jak przeciwdziałać

Podczas jazdy samochodem w miarę możliwości najlepiej jest przyjąć pozycję półleżącą, a głowę oprzeć na stabilnym oparciu. Gdy pojawią się mdłości najlepiej zamknąć oczy, otworzyć okno i oddychać głęboko.

- Dolegliwości można także łagodzić lekami, które wydawane są bez recepty – mówi Agnieszka Urbaniak. - W naszej aptece polecamy klientom Aviomarin i Lokomotiv. Ten drugi środek jest skuteczny zwłaszcza dla osób, które zamierzają prowadzić samochód. W ofercie posiadamy także krople przeciwwymiotne – dodaje ekspert.

Lokomotiv to preparat na bazie składników naturalnych, zawiera wyciąg z kłącza imbiru i jest stosowany w profilaktyce choroby lokomocyjnej podczas podróży samochodem i innymi środkami lokomocji. Po jego zastosowaniu można prowadzić pojazdy, ponieważ nie powoduje on senności. Z kolei popularny Aviomarin to lek, który zawiera dimenhydrynat. Środek rzeczywiście działa przeciwwymiotnie, ale może powodować senność, dlatego jest niewskazany dla kierowców.


O firmie:

Wapteka.pl to internetowa apteka, która swoją stacjonarną siedzibę ma w Zduńskiej Woli pod nazwą Centrum Farmaceutyczne Apteka Słoneczna. Internetowy serwis Wapteka.pl swoim klientom oferuje suplementy diety oraz produkty lecznicze i wyroby medyczne dostępne bez recepty.

Więcej informacji o firmie i pełną ofertę znajdą Państwo na stronie: www.wapteka.pl.

 

/źródło - Artefakt PR/


Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 09:46