Inspirujący styl kolonialny Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 27 maja 2013 10:29

Inspirujący styl kolonialny

Choć kolonializm - na szczęście! - jest przeszłością, styl charakterystyczny dla tej epoki przetrwał i jest ciekawym pomysłem na aranżację mieszkania. Dekoria.pl - ekspert w dziedzinie aranżacji wnętrz - prezentuje nową kolekcję mebli kolonialnych, dzięki którym w mieszkaniu zapanuje niepowtarzalny klimat.

 

Styl kolonialny, łączący w sobie odrobię egzotyki i klasycznego wystroju wnętrz, zrodził się w XIX wieku w brytyjskich posiadłościach, głównie w Afryce. Elementy angielskie przenikają się z wpływami kultury afrykańskiej, dlatego podstawowym materiałem wykorzystywanym w produkcji mebli jest drewno egzotyczne (mahoń, palisander czy akacja azjatycka), rattan i bambus.

Meble wykonane w stylu kolonialnym są masywne i najczęściej ciemne. Specjalnie postarzane, zdobione są orientalnymi motywami. W ofercie internetowego sklepu Dekoria.pl odnajdziemy m.in taboret zaham lub timor, urocze siedziska-pufy czy ozdobne krzesła drewniane. Stylowe kształty i ciekawy design wyróżniają kolekcję, która z każdym dniem zyskuje ogrom sympatyków.

Uzupełnieniem wspomnianych mebli będą tkaniny w kolorach ziemi - brązach, beżach czy bieli. Odcienie ten odznaczają się na tle ciemnych, drewnianych detali, podkreślając ich naturalny wygląd. Kolekcjami idealnie wpisującymi się w charakter wnętrza będą: Arcana, Adagio czy Bellagio.

Amatorzy klasycznych wnętrz z pewnością upodobają sobie dodatki w stylu kolonialnym. Wnętrza urządzone zgodnie z jego wytycznymi urzekną eleganckim, wygodnym i naturalnym wystrojem.

 

/źródło - Publicon PR/{fcimment}

 

Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 14:39