Odkryj Szczawnicę na nowo Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
wtorek, 12 marca 2013 14:59
Odkryj Szczawnicę na nowo

Tętni życiem, gromadzi artystów i biznesmenów.  Turyści zjeżdżają z różnych stron Polski i świata by podziwiać wysiłki spadkobierców hrabiego Stadnickiego w dążeniu do przywrócenia historycznego wyglądu tego miasta. Co w tym mieście jest tak niezwykłego?

Każdy, kto odwiedza Szczawnicę po latach ten z pewnością dzisiaj nie pozna tego miejsca. To już nie to samo powoli niszczejące miasteczko. Od 2005 roku rodzina Mańkowskich walczy z sukcesem o przywrócenie uzdrowisku dawnego blasku. Budynki, uliczki, kawiarnie rodem ze starych zachowanych rodzinnych zdjęć i idealnie wkomponowane w ten klimat luksusowe hotele, SPA i wille.

altDworek Gościnny i jego sala teatralno-balowa - niegdyś ruiny dawnego Dworku, dziś jedyny w Polsce obiekt, którego możliwości techniczne oraz wystrój w stylu art-deco onieśmielają. To tu bawiła przedwojenna śmietanka towarzyska. Dzisiaj serce Dworku, sala teatralna, oferuje miejsce dla 362-osobowego audytorium, gdzie z powodzeniem odbywają się koncerty znanych artystów jak Nigel Kennedy czy Jarek Śmietana, kongresy i konferencje, jak Kongres Uzdrowisk Polskich. Jednym przyciskiem sala teatralna zamienia się w salę balową o powierzchni 500 m2, gdzie mają miejsce wesela, bale i bankiety na najwyższym poziomie.

altW hotelu pięciogwiazdkowym Modrzewie Park Hotel (fot. z prawej) – dawnej rodzinnej willi - zasmakujemy prawdziwego luksusu. Jakość obsługi, wyśmienita kuchnia, dyskretna elegancja wystroju oraz komfortowe SPA – bez wątpienia można tutaj poczuć się wyjątkowo i ekskluzywnie, jak u najlepszych przyjaciół.

altKawa, deser, lunch lub przekąska?  Wszyscy wiedzą – to Cafe Helenka (fot. z lewej). Połączenie współczesnego, wielokulturowego stylu z tradycją i elegancją sprawiają, że atmosfera tego miejsca jest niepowtarzalna. Dwa tarasy, park i otaczające widoki pozwalają na spokojne delektowanie się chwilą.  Tuż obok Pijalnia Wód Mineralnych i Galeria. Koniecznie trzeba wzmocnić siły jedną z wód leczniczych oraz rzucić okiem na wystawę zapewne jednego z miejscowych artystów.


altWilla  Marta  dla tych,  którzy  poszukują domowej  atmosfery i ciepła. Odnowiona z zachowaniem historycznych detali, usytuowana w samym sercu uzdrowiska sprawia, że większość atrakcji turystycznych Szczawnicy jest w odległości kilkuminutowego spaceru, a Palenica wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Te i inne obiekty powróciły w wielkim stylu dzięki rodzinie Mańkowskich.
Zapraszamy do ich odkrywania, bo takiej Szczawnicy nie da się zapomnieć!Więcej informacji na temat obecnych i przyszłych projektów grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica można uzyskać pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy także na strony www.thermaleo.pl  , www.uzdrowiskoszczawnica.pl  , https://www.facebook.com/UzdrowiskoSzczawnica 

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 15:44