Kurs językowy czy zajęcia z korepetytorem? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 15:58
Kurs językowy czy zajęcia z korepetytorem?


Zdania oczywiście są podzielone. Najczęściej jest to wynik naszych osobistych doświadczeń. Jeśli w przeszłości sami mieliśmy dobrego korepetytora, będziemy zwolennikami nauczania indywidualnego. Jeśli zaś za naszym sukcesem w opanowaniu angielskiego stoi solidny kurs zorganizowany przez szkołę językową, zapewne i nasze dziecko będzie poszerzać właśnie tam swoje umiejętności. Co zatem wybrać dla naszego dziecka?

Zajęcia indywidualne z przyjeżdżającym do naszego domu nauczycielem są ze wszech miar wygodne. Nie ma kłopotu z dojeżdżaniem. Elastycznie można zmienić czas i dzień spotkania.
Nie płaci się za zajęcia które się nie odbyły. Uwaga lektora nie jest dzielona pomiędzy kilkoro dzieci, a poświęcona wyłącznie potrzebom jednego dziecka. Zdarza się, że w rozmowach z nami, rodzice podkreślają, iż w dużo większym stopniu, niż podczas zajęć grupowych, są w stanie kontrolować postępy w nauczaniu. Lekcja odbywa się „za ścianą” i słychać, że dziecko się uczy. Coś jednak sprawia, że na całym świecie kursy językowe zorganizowane w grupach cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Czy wszystkie kursy są takie same? Na pewno nie. Grupa nie powinna być zbyt duża. Oprócz dobrego lektora ważne są materiały do nauczania i metoda. Bardzo istotne jest również odpowiednie podejście do dzieci i młodzieży. W grupie naturalnie powstaje potrzeba kom
unikacji . Dobrze wyszkolony lektor wie, jak wykorzystać tę okazję i sprawić, by uczniowie porozumiewali się w języku obcym. Dzieci najlepiej uczą się przez zabawę, a łatwiej bawić się w grupie niż tylko z dorosłym nauczycielem. Dla nauczyciela gry i zabawy są trudniejsze do przeprowadzenia w przypadku zajęć indywidualnych. Oprócz tego, już sama obecność innych uczestników motywuje do nauki. Lekcje indywidualne lepiej rozwiązują indywidualne problemy, natomiast lekcja w grupie zapewnia większą dynamikę, naturalny sposób użycia języka i lepiej przygotowuje do prawdziwych sytuacji w życiu. Jak często powinny odbywać się zajęcia? Raz w tygodniu? Dwa razy w tygodniu? Najlepiej codziennie, ale w naszych warunkach nie jest to łatwe do zrealizowania.  

Metoda Helen Doron zapewnia codzienny kontakt z językiem angielskim poprzez codzienne słuchanie płyt. Zajęcia w małych grupach (do 8 osób) odbywają się zwykle raz w tygodniu, czasami częściej, a ich długość dostosowana jest do możliwości percepcyjnych dziecka w danym wieku. Czy raz w tygodniu to nie za mało? Nasi rodzice wiedzą, że nie! 15 lat od wprowadzenia metody Helen Doron na rynek polski śmiało możemy stwierdzić, że jesteśmy największą, liczącą ponad 180 placówek, szkołą języka angielskiego. Nasze kursy zawierają najobszerniejszy materiał programowy pozwalający na skuteczne przyswojenie od 600 do 2000  słów rocznie na każdym z 10 poziomów. Jeśli dziecko opuściło lekcję -zapraszamy do odrobienia zajęć w możliwie najdogodniejszym dla rodziców terminie.  
Nasza naturalna metoda nauczania języka angielskiego jako obcego to nie tylko praca z lektorem na zajęciach. To także obszerny materiał dźwiękowy (aż 4 płyty CD na każdy z poziomów ku
rsów). To platforma multimedialna z grami utrwalającymi poznane na lekcji słownictwo. To również kreatywne zajęcia dodatkowe odbywające się w języku angielskim. To anglojęzyczne środowisko, społeczność skoncentrowana wokół Centrum Helen Doron Early English. Języka ojczystego od początku uczymy się w mikro grupie – jest nią rodzina. Od początku naszego życia mówi do nas kilka osób. Te same wyrazy są wypowiadane w sposób odmienny intonacyjnie, brzmieniowo, czy też w różnym tempie. To wszystko sprawia, że w okolicach drugiego roku życia jesteśmy gotowi do sprawnej komunikacji. W taki sam sposób uczymy języka angielskiego. Już trzymiesięczne dzieci mogą rozpocząć proces nauki języka obcego w naszych centrach i zacząć komunikować się w języku angielskim. Nauczanie języka to trudny wielopoziomowy proces, który powierzyć można tylko najbardziej zaufanym lektorom. Każdy spośród 500 nauczycieli metodą Helen Doron musi przejść trwające 180 godzin szkolenia zakończone międzynarodowymi certyfikatami uprawniającymi do nauczania wyłącznie naszą metodą. 

60 tysięcy rodziców co tydzień powierza nam swoje dzieci – uważają, że zrobimy to dobrze. Wiedzą, że zrobimy to najlepiej


. alt
 
 
Już dziś umów się na lekcję pokazową w Centrum Języka Angielskiego Helen Doron Early English. Lekcja pokazowa jest bezpłatna.
Możesz przyjść i przekonać się, czy nasz angielski spodoba się Tobie i Twojemu dziecku.
Zapraszamy!

Centra Helen Doron Early English w województwie łódzkim:
Bełchatów, Działoszyn, Gorzkowice, Łódź (3 lokalizacje: Bałuty, Polesie i Widzew), Pabianice, Pajęczno, Piotrków Tryb., Radomsko, Sieradz, Wieluń i Złoczew.

Więcej informacji: www.helendoron.pl; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 728 708 964

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:42