Przygotuj dziecko do nauki pisania Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 26 sierpnia 2012 09:09
Przygotuj dziecko do nauki pisania zanim nadejdzie wrzesień!


Nie ma wątpliwości, że wakacje to dla dzieci czas odpoczynku i zabawy. Jednak, aby wypoczynek ten nie był tylko biernym leżeniem na plaży lub przed telewizorem, warto podsunąć dziecku sposoby na kreatywne spędzenie czasu.

Dzięki specjalnym kartom do nauki pisania, które przygotował edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl, przez cały sierpień możecie wspólnie z dzieckiem ćwiczyć pisanie. Wasze dziecko pozna cały alfabet jeszcze zanim pójdzie do szkoły! Dodatkowo, oprócz ćwiczeń do nauki pisania, na kartach są też rysunki do kolorowania, które dzieci uwielbiają.
Każdego dnia na serwisie Bazgroszyt.pl otrzymacie 2 karty rozwijające grafomotorykę ręki. W ten sposób codziennie poznacie razem nową literkę alfabetu. Rozwijanie sprawności ręki jest jednym z elementów właściwego przygotowania dziecka do podjęcia obowiązków szkolnych. Precyzja ruchu ręki wpływa między innymi na jakość i tempo pisania. „Przygotowanie” ręki zaczyna się już około 2 roku życia, gdy dziecko zaczyna „bazgrać”. Rysunki z tego okresu są wynikiem ruchu całego ramienia. Później zaczynają się pojawiać mniejsze, bardziej precyzyjne kreski będące efektem ruchu nadgarstka. Trzeba tu zaznaczyć, że i jeden i drugi ruch jest niezwykle ważny. Bez „wyrobienia” ramienia, ruch nadgarstka nie ma szans na precyzję, a co za tym idzie- nauka pisania sprawiać będzie dziecku więcej trudności, niż w przypadku jeśli ręka jest lepiej rozwinięta. Jednak najważniejszym efektem rozwijania sprawności ręki jest powiązany z nią rozwój mózgu. Badania pokazują, że dla rozwoju mózgu niezwykle ważne jest to, co dzieci robią rękami. Należy więc dawać im jak najwięcej okazji do ćwiczenia rączek. Rysowanie jest istotnym elementem, dzięki któremu nie tylko rozwijamy rękę, ale i mózg dziecka. – Rozwijanie sprawności ręki jest jednym z elementów właściwego przygotowania dziecka do podjęcia obowiązków szkolnych. Precyzja ruchu wpływa między innymi na jakość i tempo pisania – mówi Agnieszka Łysakowska, pedagog współpracująca z portalem Bazgroszyt.pl
Kurs „Przygotuj dziecko do nauki pisania” nie tylko pomoże dziecku oswoić się z literkami, ale też pozwoli w twórczy sposób spędzić wakacyjny czas. Wypełnianie bazgroszytowych kart to zabawa i nauka jednocześnie, gdyż ćwiczenia na pewno będą sprawiać dziecku frajdę- są zabawne i zmuszają do myślenia.. Co więcej, jeśli polecicie kurs znajomym, otrzymacie w prezencie 5 dodatkowych kart z ćwiczeniami.

Choć z perspektywy dorosłego pisanie wydaje się czymś dziecinnie prostym, jest to złożony proces, w którym na ostateczny sukces składa się wiele czynników – między innymi zdolności percepcyjne, dobra koordynacja i dobre przygotowanie ręki, dlatego tak bardzo ważne jest wsparcie dziecka w jego działaniach. Ucz swoje dziecko pisać codziennie. Nie czekaj do września i zadbaj o rozwój swojego dziecka już teraz!

Więcej na:
www.bazgroszyt.pl    
www.facebook.com/mowimyobrazami  
www.facebook.com/bazgroszyt   


Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:41