Wakacyjny odkrywca przygód Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 08:48
Wakacyjny odkrywca przygód


Zbliżają się wakacje. Najpiękniejszy czas, tak długo wyczekiwany przez najmłodszych. To doskonała okazja, aby dziecięce marzenia mogły się spełniać i aby wolny od szkoły czas pozostał na długo w ich pamięci. Ten upalny dwumiesięczny okres nie musi charakteryzować się ciągłym spędzaniem czasu przed telewizorem czy komputerem.

altW ofertach edukacyjnych wielu przedsięwzięć znajdują się bardzo ciekawe formy spędzenia wolnego czasu dla tych najmłodszych i trochę starszych. To doskonała propozycja dla wszystkich rodziców, którzy nie mogą poświęcić swoim pociechom tyle czasu ile tylko chcą z powodu własnych zajęć i obowiązków. Dzięki szczególnie dobrze dobranemu programowi zajęć i dobrym ofertom, których bardzo dużo zarówno w internecie jak i w oficjalnych siedzibach firm wakacyjna przygoda może gwarantować moc wrażeń i wiele niezapomnianych przygód dla najmłodszych, a ich rodzicom najpiękniejszy prezent: uśmiech dziecka.
Nauka tańca, warsztaty muzyczne, malarskie, półkolonie i wycieczki górskie czy krajoznawcze to tylko niektóre oferty i możliwości jakie proponują poszczególne ośrodki, firmy i domy kultury. Uczestnictwo dzieci w tych wydarzeniach jest dla nich ciekawą szansą na rozwój. Nie tylko poprzez nieustanny kontakt z rówieśnikami, ale także poprzez naukę, która bardzo dobrze wpisuje się w konwencję zabaw organizowanych przez te ośrodki. Dzięki uczestnictwu w zorganizowanych wcześniej ciekawych formach spędzania wolnego czasu, każde dziecko ma szansę na poznanie nowych koleżanek, kolegów, uczy się współpracy i odkrywa jak ciekawe mogą być wakacje bez domowej nudy.
Nauka w wakacje to nic strasznego. Dzieci nieświadomie uczą się i poznają świat bawiąc się pod okiem profesjonalistów, wykształconych instruktorów z danej dziedziny. Jest to niewątpliwie szansa na rozwijanie zainteresowań i pasji, tak bardzo potrzebnych w przyszłym życiu, które, gdy znów przyjdzie rok szkolny, doskonale pozwolą małym badaczom i odkrywcom zabłysnąć.
Zabawa poprzez naukę gwarantuje ćwiczenie większej uwagi i koncentracji, które w efekcie doprowadzą do późniejszych sukcesów w szkole. Nic dziwnego, że firmy promujące nauki ścisłe podczas wakacji są tak bardzo oblegane. Półkolonie i warsztaty o charakterze matematycznym, informatycznym, elektronicznym… sprzyjają rozwijaniu w małych dzieciach zamiłowania do nauk ścisłych. Uczą ostrożności i dają wskazówki do ciekawych i pomysłowych rozwiązań nie tylko podczas zabawy, ale także w domu pomagając rodzicom w ich codziennych zadaniach.
Jedna z firm, wywodząca się z rynku poznańskiego a obecnie działająca już na terenie prawie całej Polski, „Mały Inżynier” zaprasza ciekawskich na wakacyjne półkolonie z nauką. Półkolonie Małego Inżyniera zachęcają do zapoznawania dzieci z naukami ścisłymi poprzez ciekawą i twórczą zabawę. Pod opieką profesjonalistów różnych dziedzin ścisłych, którzy swoją energią i pasją potrafią zachęcić dzieci do kreatywnego myślenia i tworzenia, powstają niezwykłe roboty, niepowtarzalne konstrukcje i mieszanki - często wybuchowe. Dzieci mogą poznać zasady działania najprostszych urządzeń i wykonać konstrukcje maszyn i robotów niczym z ulubionych bajek. Świat chemii, matematyki czy fizyki stanie się dla najmłodszych przyjemnością i sprawi, że ich wrażliwość na przyrodę, będzie większa.
Wakacje to doskonały moment który pozwoli małym odkrywcom i konstruktorom, poprzez wspólne doświadczenia rozwijać swoje zainteresowania. Wnikliwe obserwacje i wnioski z nich płynące są podstawą kształcenia dzieci. To wszystko mogą zapewnić właśnie takie zajęcia, które już bez nerwów i stresu, związanych ze szkolnymi ocenami i opiniami, pozwolą młodym uczestniczyć w pogłębianiu własnej świadomości i powiększaniu wiedzy i posłużą jako podpowiedź w wyborze dalszej nauki w określonym kierunku.
Im więcej takich możliwości tym dla dziecka lepiej. Przekona się ono, że nauka nie wiąże się tylko z odrabianiem zadań domowych, ale przede wszystkim z twórczym i mądrym rozwijaniem zainteresowań wśród menzurek z kolorowymi płynami, różnego rodzaju odczynnikami, łopatkami, zlewkami, częściami umożliwiającymi tworzenie robotów i niepowtarzalnych konstrukcji. Wyciąganie wniosków z własnych obserwacji i ćwiczeń pomoże dzieciom wykształcić odpowiedni nawyk przewidywania konsekwencji własnych czynów. Jak się okazuje - twórcza zabawa z liczbami, pudełkami narzędziami, płynami czy klockami nie musi być tylko niespełnionym marzeniem ograniczonym do sprzętu domowego - to jest garnków, pokrywek i zlewu! Programy pozwalające rozwijać takie umiejętności są bardzo bogate, a sprzęt wykorzystywany do zadań profesjonalny i w zupełności wystarczający dla małych odkrywców.
Projektowanie, budowanie, programowanie, mieszanie i konstrukcja mogą okazać się niezwykłą zabawą, do której warto zaprosić dziecko! Dzięki atrakcyjnej ofercie spędzenia wolnego, wakacyjnego czasu, każdy poszukujący przygód odkrywca - chłopiec i dziewczynka zapamiętają ten czas na długo i będą opowiadać o tym wspaniałym czasie z uśmiechem na ustach swoim kolegom i koleżankom, a także zadowolonym ze szczęścia swojego dziecka rodzicom. Warto być młodym odkrywcą!Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:39