Jakość snu zależy od... poduszki Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 01 kwietnia 2012 10:19
Źle śpisz? Zmień poduszkę!
Każdemu czasem zdarza się obudzić z bólem w okolicy karku lub pleców. Trudno wtedy wykonywać ruchy głową nawet do kilku godzin po przebudzeniu. Taki stan nie należy do przyjemności, a zrzucamy go na barki niewłaściwie przyjętej pozycji podczas snu mówiąc zazwyczaj „chyba krzywo spałem”.
 altI oczywiście mamy świętą rację, bo właściwa pozycja ciała i głowy podczas snu oraz odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego to gwarancja udanego wypoczynku i bezbolesnych, zdrowych poranków. Jak to osiągnąć? Przyczyną niewłaściwej pozycji głowy podczas snu jest zazwyczaj poduszka.
Znane od dawien dawna poduszki wypełnione puchem lub nieco nowsze wypełnione gąbką czy włóknem syntetycznym, mimo ze uchodzą za wygodne, nie są w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia głowy i szyi chociażby ze względu na ich tendencje do odkształcania się. Warto zainwestować więc w nowoczesne poduszki wypełnione specjalnymi piankami, które ze względu na swoje właściwości zapewniają wysoki komfort, relaks, wygodę a przede wszystkim odpowiednie podparcie kręgosłupa szyjnego. Doskonałym przykładem jest poduszka MOORE będąca nowością wprowadzoną na polski rynek przez włoskiego producenta ekskluzywnych materacy i poduszek – firmę PerDormire. Produkt jest skierowany do osób, które cenią sobie prawdziwie wygodny, odprężający a przede wszystkim zdrowy sen. Poduszka Moore zapewnia wyjątkowy komfort. Wykonano ją z innowacyjnej, wiskoelastycznej pianki Mindfoam, zwanej też leniwą pianką. Dzięki zastosowaniu tego materiału poduszka dostosowuje się do kształtu głowy i kark
u nie powodując nacisku zwrotnego. Dzięki temu podpiera je w optymalny sposób , poprawiając krążenie i zapewniając relaks dla mięśni. Jest antyalergiczna i ogranicza rozwój roztoczy. Dzięki wypełnieniu najwyższej jakości pianką Mindfoam poduszka nie odkształca się i zawsze wraca do swojej pierwotnej formy.

  

Poduszka SOYA - Wyśpij się zdrowo i… naturalnie!

Czy można połączyć takie zagadnienia jak zdrowy, wygodny sen oraz dbałość o środowisko? Tematy zdają się być dość rozbieżne i na pierwszy rzut oka niewiele mają ze sobą wspólnego, a jednak to tylko pozory. Otóż dokonując właściwych wyborów, nawet podczas snu można być proekologicznym.
Odpowiednie komponenty użyte do produkcji przedmiotów - alttakże związanych z wyposażeniem sypialni sprawiają, że codzienna troska o środowisko nie jest wcale uciążliwa i nie wymaga wyrzeczeń a wręcz przeciwnie! PerDormire - Włoski producent ekskluzywnych materacy i poduszek wprowadził na rynek nowość – Poduszkę SOYA wyprodukowaną w zgodzie z naturą dzięki wykorzystaniu wyjątkowego materiału – soi. Jego struktura zapewnia idealny kompromis pomiędzy stabilnym podparciem a miękkością. Poduszka SOYA posiada elegancki, niezwykle przyjemny w dotyku pokrowiec zawierający trzy naturalne składniki – soję, srebro i węgiel. Polaczenie tych komponentów chroni przed elektrycznością statyczną, utrzymuje ciepło ciała nie absorbując wilgoci oraz wykazuje właściwości antybakteryjne.  Wnętrze poduszki wykonane jest z bio pianki wiskoelastycznej. Wytwarza się ją na bazie naturalnych składników - zastępując tradycyjne komponenty uzyskiwane z ropy składnikami bardziej ekologicznymi, czyli pochodzącymi z naturalnych olejów. Takie wypełnienie poduszki jest nie tylko naturalne, ale przede wszystkim niezwykle elastyczne, gwarantuje pamięć kształtu i co najważniejsze – charakteryzuje się doskonałymi właściwościami ortopedycznymi. Poduszka Soya  zapewnia bardzo dobre podparcie kręgosłupa szyjnego utrzymując go we właściwej, anatomicznej pozycji. Jej kształt oraz specjalne nacięcia w bio piance dbają o lepsze ukrwienie mięśni szyi a także sprzyjają relaksacji kręgosłupa szyjnego.

więcej na
www.perdormire.pl

/źródło - solution PR/


Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 13:36