Ochrona przed uciążliwymi owadami
Wpisany przez S.Z.   
poniedziałek, 04 lipca 2011 13:29

Pełna ochrona przed uciążliwymi owadami nigdy nie była tak prosta!

Osy, pszczoły oraz muchy chociaż małe, mogą bardzo uprzykrzyć czas spędzany na świeżym powietrzu.

altDla człowieka uczulonego na jad, użądlenie w szyję lub gardło stanowi poważne zagrożenie dla życia. W skrajnych przypadkach może wywołać wstrząs anafilaktyczny – niewydolność krążenia i oddychania. Nawet jeżeli nie jesteśmy uczuleni, użądlenie osy lub pszczoły jest bardzo nieprzyjemne. Dlatego jeśli posiadasz ogród, czy działkę i spędzasz na niej większość wolnego czasu, chroń siebie i bliskich.
Pomogą w tym profesjonalne produkty z serii Smart Trap. Pułapki firmy Kwazar oparte są wyłącznie na naturalnych składnikach i przeznaczone do wyłapywania owadów na zewnątrz domów – w ogrodach oraz pomieszczeniach gospodarczych.

Pułapka do zwalczania Os i Much Smart Trap Wasp&Fly
Substancja wabiąca pułapki  opracowana została wyłącznie na naturalnych składnikach – środkach wabiących, które przyciągają osy, szerszenie i muchy. Działanie atrakantów można porównać do właściwości substancji semiochemiczych – wabiących feromonów, produkowanych przez owady. Pułapka nie wabi pożytecznych owadów, np. pszczół, trzmieli. Ze względu na silne działanie środka wabiącego, pułapkę należy umieścić na zewnątrz budynku, na wysokości ok. 120 -140 cm – na drodze przelotu os. Tym samym będziemy mieć pewność, że nie zwabimy owadów do mieszkania czy domu. W skład pułapki wchodzi także plastikowy pojemnik ze specjalnie zaprojektowanym zamknięciem, uniemożliwiającym owadom wydostanie się na zewnątrz. Smart trap Wasp&Fly idealnie nadaje się na biwak, do ogrodu oraz na działkę, gdzie chętnie spędzamy letnie dni, delektując się posiłkami na świeżym powietrzu.  

Uwaga!
Pułapkę należy mocować w nocy lub wcześnie rano, kiedy osy wykazują najniższą aktywność. Pułapki nie należy umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie gniazda oraz w pomieszczeniach mieszkalnych.
Sugerowana cena detaliczna Smart Trap Wasp&Fly: ok. 25 zł.
Kwazar ma haka na ślimaka.

Dla ogrodników oprócz owadów, uciążliwe są również ślimaki, które pojawiają się przede wszystkim w zacienionych i wilgotnych zakamarkach. Najbardziej aktywne są rano i wieczorem, gdy pojawia się rosa, oraz podczas pochmurnej i deszczowej pogody. Są żarłocznymi roślinożercami gustującymi zwłaszcza w młodych okazach. W liściach i płatkach wygryzają nieregularne dziury, a mniejsze pochłaniają w całości. W korzeniach warzyw (np. marchwi czy buraków ćwikłowych) potrafią drążyć kanały. Najwięcej szkód wyrządzają ślimaki nagie: pomrowik plamisty (Deroceras reticulatum) i ślinik luzytański alt(Arion lusitanicus). Najmniej groźne są ślimaki oskorupione. W ogrodach często pojawiają się dlatego, że w pobliżu mają swoje naturalne siedliska (zarośla, tereny podmokłe). Ślimaki (nawet te żarłoczne) pełnią ważną rolę w rozkładzie i obiegu materii organicznej w przyrodzie, dlatego dopóki nie przypuszczają masowego ataku na nasze uprawy, wystarczą najmniej drastyczne środki i profilaktyka, np. pułapka Smart Trap Snail firmy Kwazar.

Pułapka monitorująca aktywność ślimaków

Pułapka przeznaczona jest do zwalczania ślimaków - w szczególności pomrowika plamistego (Deroceras, Arion Lusitanicus). Smart Trap Snail zawiera wysoce skuteczny atrakant wabiący ślimaki już w promieniu 2 metrów. To doskonała i bezpieczna alternatywa dla pułapek na ślimaki zawierających substancję o działaniu toksycznym, mogących stanowić zagrożenie np. dla dzieci czy zwierząt domowych.

Sugerowana cena detaliczna pułapki Smart Trap Snail: ok. 18 zł.

 

/źródło Best Image PR/

 
Poprawiony: czwartek, 09 stycznia 2014 18:50