Jak wybrać prezent dla dziecka? Postaw na kreatywność Drukuj Email
Wpisany przez Publicon PR   
wtorek, 31 maja 2011 17:26

Jak wybrać prezent dla dziecka? Postaw na kreatywność!

Co najlepiej podarować maluchowi, żeby poczuł się naprawdę wyróżniony?
Zabawkę, grę, a może przytulankę? Warto zadbać, żeby prezent był naprawdę zajmujący i rozwijał zdolności oraz wyobraźnię dziecka. Proponujemy zabawki, które nie tylko szybko się nie znudzą, ale będą dla najmłodszych okazją do poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności.

Edukacyjne zabawki dla najmłodszych

altNajmłodsze dzieci w wieku do 36 miesięcy stale potrzebują nowych wrażeń. Zabawki dla nich przeznaczone muszą być na tyle ciekawe, żeby maluch szybko się nimi nie znudził. Powinny też spełniać wymogi bezpieczeństwa: nie mogą posiadać ostrych krawędzi, ani drobnych elementów, które mogłyby zostać przypadkowo połknięte, a do ich wykonania należy używać odpowiednich materiałów.

Dobrze jeśli zabawka dla tej grupy wiekowej posiada dodatkowo funkcję edukacyjną - mówi  W najmłodszych latach dziecko rozwija umiejętności motoryczne, uczy się mówić, poznaje kształty i dźwięki, słowem - zdobywa wiedzę o otaczającym je świecie. - mówi Małgorzata Sidorowicz pediatra, specjalista od rozwoju psycho-ruchowego maybebaby.pl. Wybierając produkty umożliwiające naukę i rozwój poprzez zabawę, w naturalny sposób możemy stymulować przyswajanie nowych umiejętności  przez naszych podopiecznych - dodaje specjalista. Dobrym pomysłem na prezent dla malucha może być np. Rozmowny Telefonik marki VTech stworzony z myślą o dzieciach w wieku od 12 do 24 miesięcy. Będzie towarzyszyć malcowi w poznawaniu świata, wydając z siebie różne wesołe dźwięki. Łączy w sobie zabawę i edukację, zachęcając dziecko do poznawania pierwszych słów i dźwięków.

Kreatywna zabawa dla małej damyalt

Im dziecko starsze tym większy kłopot - mawiają niektórzy i trzeba przyznać, że jest w tym powiedzeniu ziarnko prawdy. Starsze dzieci mają już swoje wymagania i potrzeby, którym troskliwy rodzic musi starać się sprostać. Szczególnie dziewczynki w dokonywanych wyborach kierują się często opinią i rekomendacją swoich rówieśniczek - najważniejszych autorytetów w dziedzinie tego co obecnie jest „na topie”. Zawsze popularne są przede wszystkim gry, zabawki i gadżety z bohaterami popularnych kreskówek i filmów dla dzieci. Triumfy od lat święci Hello Kitty - zabawna kotka wymyślona przez japońską firmę Saniro prawie 40 lat temu - w 1974 - mówi Karolina Gąsiorowska, Menedżer ds. Rozwoju Sprzedaży w Trefl SA. Wielbicielkom Hello Kitty polecamy Magiczne Studio Kreacji Magic Fabric. Zabawka pozwoli zaprojektować dziecku swoją własną postać kotka Hello Kitty, rozwijając przy tym  jego wyobraźnię i zdolności manualne. Oryginalna postać może pełnić rolę zabawki lub niewielkiej ozdoby, przypinanej do plecaka lub piórnika.

altDla chłopca - bitwy, bohaterowie i wyścigi

Bardzo popularne wśród chłopców w wieku przedszkolnym stały się w ostatnim okresie kolorowe gumki o przeróżnych kształtach, noszone na nadgarstkach. Pomysł spodobał się już milionom dzieci na całym świecie, a teraz święci tryumfy również w Polsce. Gumki można kupić w różnych wersjach i kolorystyce. Chłopcy szczególnie pasjonują się tymi w kształcie walecznych potworów i wojowników, którymi oprócz zbierania można dodatkowo bawić się w grze zręcznościowej Battle Bands. Gra daje maluchom okazję do rywalizacji w grupie, bardzo istotnej na tym etapie rozwoju. Chłopcy identyfikując się z poszczególnymi postaciami mogą wcielać się w różne role i ćwiczyć wyobraźnię. Wspólna zabawa będzie też okazją do zawierania znajomości, a może i prawdziwych przyjaźni.

Twórcza zabawa

Prezenty dla dzieciaków powinny dawać naszym podopiecznym możliwość kreatywnej, twórczej zabawy. Poszukując tych wymarzonych nie zapominajmy, że właśnie w jej trakcie dziecko najłatwiej uczy się i przyswaja nowe umiejętności. Mając na uwadze ten rozwój warto poświęcić nieco więcej czasu i energii na poszukiwania odpowiedniego podarunku, tak aby spełniał zarówno oczekiwania dziecka, jak i rodzica.

Babcia Polka poleca również zapoznanie się z tekstem (kliknij w poniższy link):

http://www.babciapolka.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=162:preezenty-dla-wnuczkow&catid=70:wszystko-dla-wnukow&Itemid=2

/źródło - Publicon PR/

 

Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2014 19:14