W jakim wieku laserowa korekcja wzroku
Wpisany przez W.P.   
czwartek, 28 listopada 2019 16:50

W jakim wieku laserowa korekcja wzroku

Każdy z nas chce zadbać o swoje zdrowie, a jeśli dzieje się coś niepokojącego, udajemy się do lekarza specjalisty. Chcemy dbać o nasze zmysły, ponieważ w dużej mierze uzależniamy od nich nasze funkcjonowanie.

 

Kiedy nasz wzrok nie działa prawidłowo czas udać się do okulisty. Zazwyczaj kiedy zaczyna się coś dziać, zauważamy pewien dyskomfort i nie widzimy wyraźnie.

Częste wady wzroku

Niektóre dzieci borykają się z wadami wzroku od maleńkości. Wtedy dobiera się im odpowiednie okulary, które pomogą zwiększyć ostrość, a z czasem zmniejszyć wadę. Krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm to trzy najczęstsze wady, z którymi musi się borykać naprawdę wiele osób. Jeśli dotyczą one dzieci, trzeba robić regularnie kontrole, aby monitorować to, jak rozwijają się oczy.

Warto udać się do kilku lekarzy na konsultacje. Dobrze jest również rozważyć laserową korekcję wzroku, z tym, że przyjmuje się iż bezpieczny czas na jej wykonanie to wiek powyżej 21 lat. Chodzi o to, że młode oko się rozwija i wraz ze wzrostem organizmu jest szansa na to, że zmieni się wada wzroku, dlatego najczęściej lekarze korygują wady okularami i rozmaitymi ćwiczeniami. Dzieci, które słabo widzą na jedno oko, mogą wykonywać ćwiczenia związane z zasłanianiem oka. Przynosi to bardzo dobre rezultaty. Jeśli jednak dotyczy to osoby dorosłej, najlepiej sprawdzi się laserowa korekcja wzroku, w głównej mierze jest wykonywana komputerowo. Więcej przeczytać o tym możesz na tej stronie https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku.

Przebieg operacji

Część osób zastanawia się czy zabieg jest bolesny. Ci, którzy mają go za sobą twierdzą, że odczuwali raczej dyskomfort. Pacjent dostaje specjalne znieczulające krople do oczu. Większość czasu w klinice zajmuje przygotowanie pacjenta do zabiegu. Praca lasera na oku to zaledwie jakieś kilkadziesiąt sekund. Ponieważ wszystko przebiega komputerowo, nie ma obawy, że specjaliście zadrży ręka. Lekarz usuwa cienką zewnętrzną warstwę rogówki, a jej kolejne warstwy są modelowane. W zależności od indywidualnych predyspozycji i cech danej osoby z wadą wzroku wybierana jest jedna metoda laserowej korekcji.

Nie zawsze oznacza to, że trzeba czekać do osiągnięcia 21 roku życia. W niektórych przypadkach lekarz może zadecydować, że pacjent nadaje się do zabiegu wcześniej. Będzie tak zwłaszcza wtedy jeśli wada wzroku jest ustabilizowana lub z innych przyczyn uzna, że operacja jest dobrym rozwiązaniem, które przyniesie pacjentowi ulgę.

Zalecenia po zabiegu

Warto pamiętać, że 24 godziny przed zabiegiem nie należy używać perfumowanych kosmetyków, trzeba zrezygnować z alkoholu, a w dniu zabiegu nie można też prowadzić samochodu.
Rekonwalescencja na ogół nie trwa długo. Nawet po kilku dobach można wrócić do pracy. Przez pewien czas wskazany przez lekarza trzeba zakraplać oczy i dbać o ich higienę. Nie wolno trzeć oczu. Przez dwa tygodnie lepiej nie robić makijażu.

Wszelkie wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem. Pomoże to nam szybko wrócić do normalnego funkcjonowania. Każdy, kto zdecydował się na laserową korekcję wzroku ma nieco inne doświadczenia, ale z reguły efekt jest zadowalający.

Poprawiony: piątek, 29 listopada 2019 07:23