"Mocne rozmowy" - o książce
Wpisany przez S.Z.   
niedziela, 10 listopada 2019 09:51

Szczere i intymne. „Mocne rozmowy” już w przedsprzedaży.

Aneta Pondo, naczelna magazynu „Miasto Kobiet” i prezeska Fundacji „Miasto Kobiet”, przepytała 5 inspirujących specjalistów. Rozmowy z nimi, zamknięte w książkowej formie, to historie sukcesu i porażki, pasji i zwątpienia, choroby, straty i wielkiej radości. Opowieści o emocjach, z którymi każdy czytelnik może się utożsamiać. Książka trafi do przedsprzedaży 7 listopada – więcej na www.miastokobiet.pl/mocnerozmowy.

Mocne rozmowy" to 5 wywiadów, które z powodzeniem zastąpią wiele poradników. Książka dla tych, którzy szukają inspiracji, jak żyć i jak przekuwać pasje w biznes. Ponad 300 stron sprawdzonych patentów od osób, które pomimo przeciwności osiągnęły sukces i odnalazły wewnętrzny spokój. Każdy na swój niepowtarzalny sposób. Od każdego możemy się wiele nauczyć.

Rozmowy są do bólu szczere, bezkompromisowe i autentyczne. Monika Jurczyk, Ola Budzyńska, Dagmara Skalska, Joanna Hussakowska i Michał Godlewski dzielą się trudnymi i budującymi doświadczeniami. Mówią o depresji, stracie, rozstaniach, walce z perfekcjonizmem, poszukiwaniach siebie i własnej drogi. Stają przed Anetą Pondo nago, dosłownie i w przenośni – jeden z wywiadów rozmówczynie kończyły nago, na Mazurach, podczas warsztatów tańca.

Rozmówcy Anety Pondo

Monika Jurczyk - osobista stylistka, pierwsza w Polsce personal shopperka, autorka książek o stylu i dress codzie. Uczy, doradza, chodzi z klientami na zakupy, przegląda cudze szafy.
Nie chciałam, żeby moja książka była kolejnym poradnikiem przekonującym, że jak kupisz takie i takie buty, to będziesz wyglądać dobrze, a jak będziesz wyglądać dobrze, to będziesz szczęśliwa. Bo ja wyglądam zawsze dobrze, a nie zawsze jestem szczęśliwa, więc to jednak tak nie działa.
Ola Budzyńska - Pani Swojego Czasu, blogerka, autorka kursów, książek i podcastów związanych z zarządzaniem czasem i prowadzeniem biznesu online.
Buntuję kobiety, żeby koszula męża i smarki dzieci nie były przypisane do naszej roli. Podpisałyśmy taką umowę? Urodziłyśmy się kobietami i dostałyśmy certyfikat, że przy okazji będziemy prasować, wychowywać, bawić?
Dagmara Skalska - Pozytywna Egoistka, pisarka, blogerka, trenerka rozwoju osobistego, buddystka, instruktorka Calligraphy Health System.
Gdy spotkałam Lame, powiedział: „Nie ma powodu, żeby cierpieć”. Pomyślałam wtedy: „Jak to nie ma powodu, żeby cierpieć?”. Kilka powodów na pewno by się znalazło. Straciłam męża, firmę, dom obciążony kredytem hipotecznym. Nie miałam gdzie mieszkać, zostałam bez niczego, z wielkim długiem. Wiec jak to „nie ma powodu, żeby cierpieć”?
Joanna Hussakowska - aktorka, trenerka 5Rytmów – metody pracy z ciałem w ruchu. Prowadzi regularne zajęciaw pięciu miastach w Polsce, organizuje warsztaty.
Siedziałam ostatnio na warsztatach na pomoście. Szósta rano, a ja myślę: kurna, wszyscy o tej duchowości, a ja jestem wilczyca, która po prostu może pomóc ludziom nauczyć się, jak przetrwać na ziemi.
Michał Godlewski - breathworker, założyciel Instytutu Oddechu, autor „Inteligencji oddechu" – książki wprowadzającej w praktyki oddechowe.
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że praca z oddechem jest równoważna z terapią. Człowiek ma w niej odczucia przepełnienia spokojem, które w terapii też się czasem wydarzają, podobnie jak uczucia przepełnienia wdzięcznością albo radością.

Aneta Pondo przeprowadziła wywiady z ludźmi, którzy są już na pewnym etapie swojej życiowej drogi: wybrali niebanalne ścieżki w życiu i wiele na nich osiągnęli. Więc to, o czym mówią, jest już przetrawione ich życiowym doświadczeniem. Aneta rozmawia z nimi dla nas. Dla tych, którzy sami jesteśmy w różnych momentach życia. Wahamy się. Boimy. Poszukujemy. Każdy z pięciu bohaterów tej książki waha się. Boi. Poszukuje. I opowiada o tym Anecie. O momentach załamania. O przeciwnościach losu. O wątpliwościach, czy da radę. Dał. I dlatego warto tę książkę przeczytać. Żeby się w tych bohaterach przejrzeć, zobaczyć kawałki o sobie i podpiąć pod ich siłę, którą się tak hojnie z nami dzielą. - Małgorzata Majewska - językoznawczyni, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego

W książce znajduje się 35 zakulisowych zdjęć autorstwa Barbary Bogackiej. Nad składem i oprawą wizualną książki czuwała Eliza Luty, zawodowo związana z Wydawnictwem Otwarte. O druk i jakość papieru dba krakowski Zakład Graficzny Colonel. Ponad 300 stron książki dopracowano z dbałością o każdy szczegół.

/źródło - /fot.Barbara Bogacka/