Najlepsze gadżety, które ułatwią ci podróż!
Wpisany przez Darek Koza   
sobota, 13 lipca 2019 15:43

Najlepsze gadżety, które ułatwią ci podróż!

Wraz z rozwojem technologii trasy na całym świecie stały się wygodniejsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Pomagają w tym m.in. liczne gadżety motoryzacyjne. Sprawdź co powinieneś mieć, żeby w pełni cieszyć się jazdą swoim samochodem!


 

Poniżej prezentujemy listę dziesięciu niezwykle przydatnych gadżetów ułatwiających życie kierowcy. Choć niektóre okażą się średnio przydatną zabawką, to inne trafią do ciebie i będą nierozłącznym przyjacielem podróży.
Zanim wyruszysz jednak w otchłań Internetu w celu poszukiwania kolejnych dodatków, sprawdź naszą listę!

Wideorejestrator samochodowy

Bardzo popularne narzędzie, które gwarantuje komfort jazdy i szybkie wyjaśnienie ewentualnej drogowej kolizji. Kamery rejestrujące jazdę samochodu mają różne kształty i można je kupić już za 50 złotych. Niektóre nagrywają dźwięk, a na rynku dostępne są też wersje z rejestrowaniem przodu i tyłu pojazdu. Zainwestuj w wideorejestrator, który będzie nagrywał wyraźnie, jego bateria pozwoli na długi czas pracy, a montaż okaże się prosty i szybki.

Lusterko wsteczne z kamerą cofania

Gadżet, który pomoże ci zaparkować w każdym miejscu. Umieszczona z tyłu pojazdu kamera cofania przekaże obraz na lusterko wsteczne. W ten sposób będziesz miał pełną kontrolę nad pojazdem. Niektóre lusterka tego typu mają dwie kamery i pełnią też funkcję wideorejestratora.

Ładowarka samochodowa

Współczesne telefony nie słyną z pojemnych baterii. Jeżeli smartfon pełni przy okazji funkcję GPSa, to nie wytrzyma dłuższej trasy. Uratuje cię ładowarka samochodowa, podłączana do gniazda zapalniczki. Możesz też kupić przejściówkę na USB i podłączyć sam kabel. W niektórych telefonach idealnym rozwiązaniem będzie też ładowarka indukcyjna.

Zestaw głośnomówiący/słuchawka

Jazda z telefonem przy uchu jest nie tylko niebezpieczna i mało komfortowa, ale grozi też sporym mandatem. Jeżeli lubisz lub musisz w czasie trasy rozmawiać przez telefon, to sprezentuj sobie urządzenie umożliwiające komfortową dyskusję w czasie prowadzenia pojazdu. Może to być zestaw głośnomówiący (rozmówca jest słyszalny w aucie) lub słuchawka połączona z telefonem przez bluetooth.

Head-up display

To nowoczesny gadżet, kojarzony dotychczas z autami luksusowymi. Pozwala wyświetlać parametry auta (prędkość, stan baku lub trasę z GPSa) na szybie pojazdu! Działa jak przekaźnik obrazu np. z telefonu na szkło. Niektóre gadżety tego typu są bardzo proste (szybka + stojak na telefon), a inne możesz podłączyć do auta. Wybór zależy od twoich potrzeb.

Lodówka samochodowa

Bez tego gadżetu nie ruszaj się w długą trasę latem. Nowoczesne chłodziarki umożliwiają pełne kontrolowanie temperatury, a niektóre nawet... podgrzewają (funkcja idealna zimą)! Wypicie zimnego napoju w klimatyzowanym aucie będzie natomiast świetnym sposobem na walkę z upałami!

Jonizator powietrza

To wyjątkowo praktyczny gadżet. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się z auta nieprzyjemnego zapachu i uczucia duchoty. Jonizator oczyszcza powietrze i uzupełnia jego skład w niezbędne jony. Droższe jonizatory umożliwiają nawet sterowanie z poziomu smartfona!

Organizery

Porządek w podróży to najlepszy sposób na komfortową jazdę. Warto ułożyć napoje, gazety, zabawki dla dzieci i drobiazgi tak, aby były łatwo dostępne a jednocześnie nie przeszkadzały kierowcy i pasażerom. Do tego służą organizery samochodowe. Niektóre przyczepia się za przednimi fotelami, inne adresowane są stricte do kierowcy. Oferta jest naprawdę ogromna!

Lokalizator do kluczyków

Przypomnij sobie, ile razy straciłeś cenny czas na szukaniu kluczy od auta? Dzięki temu urządzeniu ten przykry moment odejdzie w zapomnienie. Wystarczy, że przyciśniesz przycisk w samochodzie, a urządzenie podpięte do kluczyków zasygnalizuje ich obecność.

Lokalizator GPS

To idealna odpowiedź na kradzieże aut. Lokalizator wskaże ci dokładne miejsce położenia twojego samochodu. Niektóre urządzenia pozwalają nawet śledzić trasę pojazdu w czasie rzeczywistym. W ten sposób nigdy nie stracisz swojego auta z oka!

Pamiętaj, że podaną wyżej listę możesz bez problemu rozszerzyć o kolejne kilkadziesiąt pozycji. Wszystko zależy od twoich potrzeb i upodobań. Szerokiej drogi!


Autorem wpisu gościnnego jest Darek Koza - redaktor bloga motoryzacyjnego www.Automator.pl.


Poprawiony: sobota, 13 lipca 2019 16:00