Rodzaje depilacji
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 20 maja 2019 11:55

Rodzaje depilacji

Depilacja to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, polegający na usuwaniu zbędnego owłosienia. Do wyboru jest obecnie bardzo wiele metod depilowania ciała. Możemy wykonywać ją w domu lub profesjonalnym salonie kosmetycznym. Oto kilka najpopularniejszych metod depilacji.

 

Depilator elektryczny
Depilacja depilatorem polega na wyrywaniu włosów wraz z cebulkami. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni. Depilacja depilatorem jest niestety zabiegiem bolesnym. Dodatkowo ceny dobrych depilatorów są dosyć wysokie. Jeżeli jednak ktoś ceni sobie zadowalający efekt depilacji i nie boi się bólu, śmiało może zainwestować w dobrej jakości depilator.

Wosk lub pasta cukrowa
Depilacja woskiem lub pastą cukrową polega na przyklejaniu włosków do ciepłego wosku/pasty i odrywanie go pewnym, energicznym ruchem. Zabieg jest bolesny i wymaga dużej precyzji. Efekt natomiast utrzymuje się do kilku tygodni. Depilację woskiem i pastą cukrową można wykonać samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym.

Depilacja laserowa
To jedna z form stałej depilacji, czyli włosy usuwane są na stałe. Jest to z pewnością najkorzystniejszy efekt depilacji, jaki można uzyskać. Zabieg składa się z kilku sesji, w odstępach kilku tygodni. Światło lasera niszczy trwale cebulki włosów. Warto zapoznać się z możliwościami, jakie zapewnia depilacja laserowa Katowice

Krem do depilacji
Depilacja kremem jest zupełnie bezbolesna i łatwa do przeprowadzenia w domu. Niestety włoski odrastają już po kilku dniach. Metoda polega na nakładaniu kremu, który rozpuszcza włoski. Przed nałożeniem kremu należy jednak najpierw sprawdzić, czy nie powoduje u nas uczulenia.

Maszynka jednorazowa
Najprostsza i bezbolesna metoda depilacji, która nie wymaga specjalnych umiejętności. Niestety efekt utrzymuje się tylko około 2 dni a odrastające włoski są twarde i ostre. Metoda depilacji powinna być dobrana odpowiednio do części ciała. Na przykład do depilacji twarzy najlepsza będzie depilacja zimnym woskiem. Okolice bikini i pachy najlepiej zniosą depilację kremem lub laserem.

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2019 12:03